Leasing operacyjny, a wybór odpowiedniego ubezpieczenia

Ubezpieczenia leasing

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada samochód, zarówno w kredycie, leasingu czy po zakupie za gotówkę. Bez niego poruszanie się jest bardzo utrudnione. Co roku właściciel pojazdu staje przed koniecznością wyboru kolejnego ubezpieczenia lub przedłużenia obecnego. Istnieje duże ryzyko, że składka może wzrosnąć lub ku uciesze kierowcy zmaleć.

Zatem co jest powodem, że składka ubezpieczenia wzrasta lub maleje? Jakie są czynniki wpływające na na jej wartość? Co kierowcy mogą zrobić żeby na tym obowiązkowym ubezpieczenia nie stracić?

Wybór odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej

Wybierając odpowiednią firmę ubezpieczeniową musimy się kierować nie tylko ceną, ale zakresem ubezpieczenia, wypłacalnością firmy oraz ogólną opinią wśród kierowców. Przeliczając ubezpieczenie auta niemal wszystko ma znaczenie. Marka, model, wiek pojazdu, jego pierwsza rejestracja, moc silnika, rodzaj zabezpieczeń, przebieg samochodu. Bardzo często firmy biorą pod uwagę jego potencjalna do osiągnięcia prędkość, ponieważ zakładają, że wówczas mogą spowodować jeszcze więcej szkód porównując do samochodów osiągających mniejsze prędkości. Przeliczając ubezpieczenie firmy wiedzą, który auto jest bardziej lub mniej „szkodowe” lub które z góry jest bardziej narażone na ewentualne szkody. Firmy ubezpieczeniowe posiadają dane między innymi z wypadków lub swoich wewnętrznych statystyk likwidacji szkód. Jednym z dodatkowych czynników wpływających na wartość składki ubezpieczeniowej jest miasto w którym samochód będzie zarejestrowany. Firmy przyjmują, że potencjalnie większe szkody mogą pojawić się w większych miastach niż w mniejszych miejscowościach ze względu na ilość samochód w danym mieście. Dlatego firmy w celu przeliczenia składki proszą o kod pocztowy.
Natomiast przy wyborze AC bez wątpienia firmy sprawdzają wersję wyposażenia danego samochodu. Następnym bardzo istotnym czynnikiem pozwalającym określić wysokość składki jest ilość lat bezszkodowej jazdy kierowcy. Im dłuższy staż kierowcy za kierownicą oraz dłuższy staż bezszkodowej jazdy, tym prawdopodobnie składka będzie mniejsza. Często możemy spotkać się, że młodociani kierowcy otrzymują propozycje składki bez wątpienia większe od tych, którzy już są doświadczeni w jeździe.

Wobec tego jak widzimy jest mnóstwo czynników wpływających na wysokość składki OC, dlatego wybierając firmę ubezpieczeniową warto skorzystać z firm specjalizujących się w porównywaniu kilku lub kilkunastu firm w jednym miejscu. Dzięki takim firmom widzimy, gdzie polisę możemy zawrzeć najtaniej, a co więcej możemy zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Szukając najlepszego leasingu dla swojego auta nie tylko możemy skorzystać z rzetelnych porównywarek leasingowych dostępnych na rynku, ale dzięki pomocy tym firmom możemy dopasować wybór najlepszego ubezpieczenia. Warto wypróbować porównywarka leasingowa – sprawdź leasing.  Biorąc pod uwagę ilość podpisywanych rocznie umów leasingowych przez Polaków banki posiadają w swojej ofercie szeroki wachlarz ofert ubezpieczeniowych towarzystw z którymi współpracują. Wobec tego najczęściej przedsiębiorcy decydują się właśnie w banku na wykupienie ubezpieczenia wymaganego w leasingu. Bank formalnie do momentu tak zwanego wykupu jest właścicielem pojazdu, więc oczekuję, że auto będzie w pełni ubezpieczone to znaczy, że wykupienie AC dla każdego leasingobiorcy jest obowiązkowe. Ubezpieczenie w leasingu w momencie szkody pozwala na wymianę części tylko na oryginalne, ponieważ bank oczekuję, że stan techniczny pojazdu do końca trwania umowy będzie idealny. Pełne ubezpieczenie jest obowiązkowe na cały okresie trwania leasingu. Zdarza się, że firma leasingowa pozwala na ubezpieczenie poza swoją propozycja, natomiast to ubezpieczenie musi być zaakceptowane przez bank oraz musi spełnić pewne wymagania. Najczęstsze firmy akceptowalne przez banki to: PZU, WARTA, HESTIA, COMPENSA, ALLIANZ. Cieszą się one dużą popularnością i są sprawdzone.