Kredyt dla nowej firmy

kredyt dla nowych firm

Dzisiaj kredyty dla nowych firm na start dostępne są w wielu miejscach. Pieniądze na rozpoczęcie naszej działalności gospodarczej oferują nam tradycyjne banki, jak również różne pozabankowe instytucje. Na polskim rynku finansowym istnieje kilka produktów które umożliwiają uzyskanie nam dodatkowej gotówki. Zastrzyk gotówki niewątpliwie pomoże nam na starcie naszej działalności. Niektóre banki oferują dla nas możliwość otrzymania kredytu już od pierwszego dnia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Produkty finansowe dla firm

Nowością na rynku jest faktoring dla firm, jednak raczej mało prawdopodobne, aby uzyskać go dla zupełnie nowej firmy. Mamy różne inne produkty finansowe o wiele bardziej skierowane na start działalności. Oferty są skierowane dla przedsiębiorców, którzy dopiero otworzyli działalność lub prowadzą ją kilka miesięcy, ale nie dłużej niż rok. Nowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji:

  • Kredytu dla nowych firm
  • Karty debetowej
  • Karty kredytowej
  • Limitu w prowadzonym rachunku bankowym 
  • Kredytu ze wsparciem z UE

Dobry kredyt dla nowych firm online i limit na koncie

Często to nowe firmy mogą mieć problemy w pozyskaniu istotnej gotówki na rozwój swojej działalności. Istnieje jednak spore grono banków i innych firm pożyczkowych, które chętnie udzielają kredytów dla nowych firm, o ile dysponujemy odpowiednim zabezpieczeniem. Najczęściej takim zabezpieczaniem mogą być posiadane przez nas prywatne nieruchomości, które zostaną przejęte przez bank w razie braku spłaty kredytu firmowego. Może to być nasz dom jednorodzinny czy rodzinne mieszkanie lub inna nieruchomość. W przypadku zastawu na nieruchomości możemy uzyskać środki pieniężne o wartości nawet 60% naszej nieruchomości, co z pewnością znacznie pomoże nam w rozwoju nowej firmy.

Nieco mniejszą gotówkę możemy uzyskać korzystając z rachunku bankowego w raz z przyznanym limitem, które jest odnawialny po jego spłacie. Nasz bank pozwala nam zaciągać odnawialne pożyczki, wcześniej określając maksymalne wysokości naszego zobowiązania na koncie. Z pożyczki możemy skorzystać w dowolnym momencie, aby pokryć bieżące koszty prowadzenia naszej nowej działalności gospodarczej. 

Pożyczka pozabankowa dla firm

Na samym końcu warto również rozważyć finansowanie pozabankowe lub z innych instytucji, które udzielają pożyczki dla firm. Jeśli dobrze poszukamy, oferta może być podobna do tej, którą oferują największe banki i instytucje na rynku. Trzeba jednak bardzo dokładnie sprawdzić umowę i przeanalizować wszystkie koszty takiej pożyczki. Zazwyczaj kredyt w banku będzie lepszy od pożyczki pozabankowej, jednak w wybranych scenariuszach taka opcja może być równie warta przeanalizowania.