Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu?

Firmy coraz chętniej korzystają z możliwości wzięcia pewnych środków trwałych w leasing. Często są to samochody, komputery, ale również maszyny produkcyjne. Leasing oferuje obecnie bardzo wiele firm, jednak wybór właściwej, a przede wszystkim korzystnej oferty nie jest prosty.

Porównaj oferty

Najlepszą metodą na znalezienie ciekawej propozycji firmy oferującej leasing jest porównywarka leasingowa. Dzięki niej mamy możliwość zestawienia kilku ofert, które uszeregowane są od najbardziej po najmniej dla nas korzystne. Aby wyszukiwarka leasingowa mogła wybrać dla nas dobre propozycje, należy wcześniej wypełnić formularz. Działa to na podobnej zasadzie, jak porównywarka ofert ubezpieczeniowych. Propozycje są jedynie sugestiami, z których właściciele firmy muszą dokonać wyboru we własnym zakresie. Niemniej jednak warto skorzystać z porównywarki choćby po to, aby nieco rozeznać rynek ofert leasingowych (który zmienia się w dosyć szybkim tempie). Co więcej, porównywarka leasingowa jest darmowa, zatem właściciele firm nie muszą ponosić żadnych dodatkowych opłat z tytułu użytkowania jej.

Wybierz właściwie

Leasing może być doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego, jednak aby rzeczywiście móc na nim skorzystać, musimy mądrze wybrać dopasowaną do naszej firmy ofertę. Obecnie leasing oferują wyspecjalizowane instytucje finansowe, które pobierają z tego tytułu różnego rodzaju opłaty. Warto również zastanowić się, jaki rodzaj leasingu byłby dla nas odpowiedni. W najprostszym ujęciu, które jest uwzględnianie w porównywarkach, rozróżniamy leasing operacyjny oraz finansowy. Leasing operacyjny przypomina nieco wynajem, natomiast finansowy – kupno na raty. Kluczem do sukcesu jest ustalenie własnych potrzeb i ewentualnych konsekwencji poszczególnych decyzji. Co ważne, porównywarka nie podpowie nam, jaki rodzaj leasingu byłby dla nas korzystny. Niemniej jednak może stanowić świetne narzędzie pomocowe w momencie, gdy wstępne decyzje zostaną już podjęte. Zamiast szukać ofert we własnym zakresie, lepiej będzie skorzystać z dobrej porównywarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *