Przegląd ofert leasingowych

Real estate agent showing where to sign residential lease agreement

Decyzja o wzięciu w leasing samochodu osobowego, dostawczego czy maszyny budowlanej, powinna być poprzedzona gruntowym rozeznaniem rynki i zestawieniem ze sobą różnych ofert leasingodawców. Dobre porównanie leasingów może oszczędzić kupującemu znacznych kosztów, ale i dać możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów dorzucanych do oferty, o ile oczywiście je najpierw znajdziemy. Jak wykonać takie porównanie?

Ręczny przegląd ofert leasingowych

Samodzielne porównanie leasingów jest wprawdzie opcją żmudną i mogącą zająć wiele czasu, ale pozwoli nam nie tylko dobrze zorientować się w bieżącej ofercie różnych tzw. leasingowych dealerów, ale i wychwycić w ich propozycjach ciekawe różnice. Najprościej jest zacząć takie zestawianie możliwości od stron internetowych związanych z leasingami, przy czym tu warto pamiętać, że każda firma udzielająca leasingu może dopasowywać swoje oferty do konkretnych klientów, dlatego dobrym pomysłem będzie dzwonienie do każdej z nich, przedstawienie swoich oczekiwań i sprawdzenie oferty.

Portale z aktualizowanymi zestawieniami opcji leasingowych

O wiele szybciej zrobimy jednak porównanie leasingów korzystając z dostępnych online portali z takimi zestawieniami. Większość z nich jest drobiazgowo aktualizowana np. co każdy miesiąc, tak, by można było przyjrzeć się leasingom aktywnym, a nie np. sprzed pół roku. Na tym rynku wiele ofert szybko się zmienia i to, co oferowano np. 6 miesięcy temu, dzisiaj może już być dawno nieaktualne, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi, czy serwis z porównaniami jest aktualizowany, czy może prezentuje jakieś stare dane. Profesjonalne witryny porównujące ze sobą leasingi pokażą nam najważniejsze różnice między nimi: cenę leasingu, oprocentowanie, raty, jakie możemy płacić w zależności od wysokości branej kwoty, ale i pokażą, jakie dodatkowe zabezpieczenia są oczekiwane przez instytucję leasingową i z czym musimy się liczyć podpisując umowę np. na rok, dwa czy pięć na zasadach leasingu aut, sprzętu czy maszyn budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *