Kredyt na samochód dla firm czy to ma sens?

kredyt na samochód

Wielu przedsiębiorców potrzebuje sprawnego, a często nawet nowego środka transportu dla firmy. Oczywiście możemy zakupić samochód za gotówkę, ale wtedy będziemy zmuszeni zamrozić posiadane pieniądze. Każdy biznesmen zdaje sobie sprawę z tego, że gotówki nigdy nie jest za mało, a zawsze znajdzie się jakaś dodatkowa inwestycja w firmie. W przypadku chęci zakupu samochodu mamy wiele możliwości wyboru odpowiedniego finansowania. Naszym zdaniem najlepszą formą finansowania jest bezwątpienia leasing operacyjny. Inna opcja jest tradycyjny kredyt samochodowy dla firm. 

Kredyt na nowe auto

W przypadku chęci zakupu zupełnie nowego samochodu możemy oczywiście skorzystać z kredytu samochodowego. Takie rozwiązanie jednak zdecydowanie odradzamy. Leasing operacyjny jest znacznie lepszą formą finansowania, decydując się na leasing nowego auta zyskujemy szybie i proste procedury, tańsze oprocentowanie, dodatkowe korzyści płynące z optymalizacji podatkowej. W kredycie mamy amortyzacje po swojej stronie, a nowe samochody musimy amotrytozwać przez 5 lat. Bez dwóch zdań, kredyt na nowy samochód osobowy nie ma sensu. Przy zakupie nowego auta wybierzcie leasing operacyjny.

Kredyt samochodowy na używany pojazd

W przypadku chęci zakupu używanego samochodu dla firm zwykle możemy skorzystać zarówno z kredytu samochodowego jak i leasingu operacyjnego. Przy samochodach używanych sprzedawanych na podstawie pełnej faktury VAT, leasing znowu wygra rywalizację z kredytem. Organiczniem dla leasingu może być wiek pojazdu, jeśli chcemy kupić samochód starszy niż 10 lat to pozostaje nam jedynie kredyt. Analogiczna sytuacja jest w przypadku chęci zakupu samochodu od osoby prywatnej na podstawie standardowej umowy kupna-sprzedaży. Leasingodawca nie akceptuje tego typu rozwiązań, a takie auto możemy sfinansować w kredycie.
Kredyt samochodowy na używane auto ma sens, oczywiście o ile sfinansowanie zakupu tradycyjnym leasingiem operacyjnym jest niemożliwe. Jeśli możesz wybrać leasing operacyjny, to w zasadzie każdym przypadku, takie rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie i Twojej firmy. Kredyt samochodowy wybieraj jedynie w ramach ostateczności.